بیدار شوید و بدرخشید

بیدار شوید و بدرخشید

بسم الله الرحمن الرحیم

رویه صبحگاهی دارن هاردی: بیدار شوید و بدرخشید .

((دارن هاردی :باید ذکر شوددارن هاردی خود شخص بسیار موفق و فرهیخته است که در کتابش به نام اثر مرکب به شما نشان می دهد برای موفقیت چگونه عمل کنید.او با تکرار روش ها و استفاده از شیوه کار و استراتژی های گفته شده در این کتاب راه دستیابی به موفقیت آسان تر می شود، اشتباه نکنید دستیابی به موفقیت آسان نیست بلکه همواره دشوار است و نیازمند تلاش و کوشش هوشمندانه.))

بیدار شوید و بدرخشید .

آیفون من ساعت ۵ یا ۵۳۰ زنگ می خورد، سپس قطع کردن دکمه خواب کوتاه . حالا ۸ دقیقه وقت دارید تا زنگ بعد .

::اول به تمام چیزهایی  می اندیشم که قدردان آنها هستم  ، آگاهم که باید ذهنم را برای فراوانی آماده کنم.  زمانی که روز را با حس سپاسگزاری برای چیزهایی که دارید آغاز می کنید نگاه و رفتار جهان به پاسخ شما خیلی متفاوت خواهد بود.

::دوم :آن کاری را انجام می دهم که به نظر عجیب می آید،  هر روز به یک شخص ابراز محبت می کنم،  تنها راه جلب محبت ،  دوست داشتن دیگران است.  من با اندیشیدن به یک نفر ،،  فرقی نمی کند چه کسی باشد دوست فامیل همکار و و و ، خیلی اهمیت ندارد ،،  عشق و محبت می دهم و بعد با تصور تمام چیزهای خوبی که برای او آرزو کردم عشق و محبت خود را به سوی او می فرستم. بعضی ها به این کار دعا می گویند ولی من به آن نامه عاشقانه می گویم .

::سوم:در مورد هدف شماره یک زندگی خود فکر می کنم و سه کاری را انتخاب می‌کنم که همین امروز می توانم برای نزدیک شدن به آن انجام دهم..رویه صبحگاهی

هدف شماره ۱ من عشق و صمیمیت در زندگی زناشویی است پس هر روز صبح سه کار را برنامه ریزی می کنم که با انجام آن به همسرم عشق زیبایی و احترام دهم .

اکنون قهوه سازم را روشن می کنم در حالی که قهوه دم می کشد حدود ۱۰ دقیقه حرکات کششی انجام می دهم و این را فهمیده ام تنها راهی که می توانم حرکات کششی را در زندگی ام بیشتر بگنجانم تبدیل کردن آنها به یک رویه است. من مجبور بودم این کار را در گوشه ای از برنامه انجام دهم و زمان دم کشیدن قهوه بهترین زمان ممکن بود بعد از انجام حرکات کششی یک فنجان قهوه می نوشم و روی صندلی ام لم می دهم.

اکنون آیفونم را برای ۳۰ دقیقه بعد تنظیم می کنم ، نه بیشتر نه کمتر ، و مطلبی  مثبت و آموزشی می خوانم.

هنگامی که موبایلم زنگ خورد پروژه‌ها را برمی دارم و به مدت یک ساعت تمام بدون حواس پرتی روی آن کار می‌کنم، حواسم هست که هنوز ایمیل هایم را نخواندم .

دارن هاردی

بعد از آن هر صبح ساعت ۷ سراغ چیزی می روم که به آن مأموریت بازبینی می‌گویند من یک مجموعه اهداف تکرار شونده در تقویم روزانه ام دارم که هر روز ۱۵ دقیقه را به تنظیم مجدد آنها می پردازم.در این زمان است که سه هدف اصلی یکساله و ۵ ساله و اهداف کلیدی آن فصل سال ، و اهداف هفتگی و ماهانه را بررسی می کنم .و بعد در مهمترین بخش آن مأموریت بازبینی سه مورد از مهم ترین و با ارزش ترین اولویت اولویت‌های آن را یادآوری می‌کنم .یعنی از خودم میپرسم اگر امروز فقط همین سه کار را انجام دهم ، کدام کارها هستند ،  که برای رسیدن من به اهداف بزرگم بیشترین کمک را می‌کنند . و بعد از آن است که ایمیل خود را باز می کنم و مجموعه ای از وظایف و کارها را برای بقیه اعضای گروه می فرستم تا در آن روز پیگیری کنند . و سپس به سرعت صندوق ایمیل را می بندم و به اولویت‌های آن روز بر می گردم. بیدار شوید و بدرخشید

بقیه روز میتواند به میلیون ها شکل متفاوت باشد. وبعضی از مراحل بالا را هم میتوانید به دلخواه خود هر طور که زمانبندی آن برایتان راحت تر باشد تنظیم کنید. ولی زمانی که رویه صبحگاهی را انجام می دهم بیشتر رویه های منظم و کلیدی انجام میشود . یعنی نسبت به آنکه هر روز را بدون برنامه و حتی بدتر از آن، با مجموعه ای از عادات بد شروع کنم ،کاملا آماده میشوم تا روز خود را در بهترین سطح ممکن انجام دهم.

================================================================

برنامه عصرگاهی  رویه صبحگاهی

عصرها علاقه مندم که جمع بندی کنم. این خیلی حائز اهمیت است که عملکرد هر روز را جمع کنید و ببینید در مقایسه با برنامه‌ریزی آن روز اوضاع چطور پیشرفته است . چه کارهایی را نیاز است به برنامه فردا منتقل کنید، بر اساس اتفاقات آن روز لازم است که چیز دیگری را به برنامه فردا انتقال دهیم،  چه کارهای دیگر مهم نیستند و باید حذف شوند . علاوه بر این من تمایل دارم هر ایده و بینش و نگرش هایی را که در طول روز کسب کرده‌ام ،در دفتر وقایع روزانه خود ثبت کنم . تا به امروز بیش از ۴۰ دفتر از وقایع روزانه ، دیده‌ها ، و استراتژی‌های باورنکردنی را ثبت کرده‌ام. بیدار شوید و بدرخشید

سرانجام قبل از رفتن به رختخواب حداقل ۱۰ صفحه از یک کتاب روح بخش را مطالعه می کنم، مطلع هستم که ذهن آدم ها پردازش آخرین اطلاعات پردازش شده پیش از خواب را ادامه می دهد و خواهان این هستم که برای پیشرفت و پیشبرد آرزوهایم توجهم را روی چیزهای مفید و سازنده متمرکز کنم . در طی روز اتفاقات خیلی بد زیادی ممکن است بیفتد،  اما به دلیل اینکه پشتیبان ها ذهن مرا کنترل می کنند،  می دانم که بیشتر اوقات روز های من با تمام قوا آغاز شده و به اتمام می‌رسد .

::” این رویه زندگی یک فرد آمریکایی است و ما چطور باید باشیم در این مسابقه بزرگ جهانی برای پیش رفتن و پیش افتادن ازآنهایی که با تمام توان تلاش می‌کنند ما هم باید از همه تکنیک ها استفاده کنیم.”::

اثر مرکب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *